Asan Sayfa
 
 
Asan Sayfa

 

 

Smyrna Doğal
Kayrak Taş


Adres:Aydın İzmir Karayolu
Atatürk Mah. Bahçeli Evler
Caddesi. No:1
                   Torbalı İzmir
 
Tel   :0 532 314 20 00
Tel   :0 232 856 09 09
Fax  :0 232 855 64 09
Gsm :0 532 314 2000
        0 532 301 64 36

 

 Güncel Paylaşımlar..

Ocaklarımızdan Haberler

 
  Symrna Doğal Kayrak Taş


   Ağaç desenli ceviz kayrağı, doğal resimler içerip doğa tarafından çizilen çeşitli dekoratif desenlerde Türkiye'de tek olan kayrak taş ocağından elde edilmektedir.

    Doğal kayrak taş modern yöntemler kullanılmadan insan gücüyle işlenip satışa sunulmaktadır. Kayrak taşlarımız yaradanın insanlara sunduğu bir lûtuftur. Tarihin bağrından kopup gelen ibretlik resimler taşlarımızı süslüyor. İnsana baktıkça huzur veren çevrede zevkli bir döşeme şekli oluşturan aslan kafası resmi, kalp resmi ve buna benzeyen resimler taşlarımızda doğal olarak yer alıyor. Eğer doğa sever biriyseniz resimlerden kompozisyon yaparak da tüm taşları kullanabilirsiniz. Temizliği kolay olan, bakım istemeyen, dayanıklı taşlarımız kullanım alanlarınızı yazın serin kışın sıcak tutuyor.

    Quarsit sert olan kayrak taşımız bugüne kadar Türkiye'de çıkanların en sağlam ve dayanıklı olanıdır. Taşlar bir tarafı sanki kesilmiş gibi yarı yarıya da iki tarafı kesilmiş gibi doğal olarak düz kesiktir. Kesme makinesi ile 10 santimetrede 40x60 ebadına kadar dilediğiniz ölçülerde kesilebilen cinstendir. Taşın bir yüzeyi düz bir tarafı da yapıştırmayı kolaylaştırmak için tırtıklıdır.

    Taşlarımızı eğer ev yapımında kullanmayı arzu ederseniz 20x20 ebattan 40x60 ebadına kadar aynı dekoratif taştan ev yapabilirsiniz, bahçe duvarı istinat duvarı yapımında kullanabilirsiniz. Kayrak taşlarından beton üstü parityen, toprak üzeri çim arası 40x60 tan 60x100 ebadında 4 ila 7 cm kalınlığında yer taşı imal edilmektedir.

    Doğal kayrak taşlarımızdan kurulu köylerin, kuruldukları tarihten bu güne bakım yapılmadan hâlâ sağlam olan duvarları, köy çeşmeleri, kayrak taşımızı sağlamlığına örnek teşkil edebilir niteliktedir.

                            Takdir sizden hizmet bizden.


 
Asan Sayfa

  Smyrna Doğal Kayrak Taş

Kayrak Taş, Doğal Kayrak Taş, Doğal Kayrak Taş Ocakları, Kayrak Taş İzmir, Ceviz Kabuğu Desenli Kayrak Taş.

Çözüm Ortağınız